Dobór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania pomocne w meblowaniu garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być ogromnym pokojem, aby trzymać tam wszystkie ubrania oraz zachować w nich ład. Swoją rolę będzie spełniać ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. Jeśli mamy zamiar odizolować garderobę od sypialni, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się swoja garderoba, zależne jest głównie od tego, co chcemy w niej trzymać. Wybór o tym, czy potrzebujemy dużo drążków na wieszaki, regałów bądź szuflad, zależy od tego, jakiego rodzaju rzeczy posiadamy. Warto również zastanowić się czy będziemy potrzebować dodatkowego miejsca na różne sprzęty, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Jeśli posiadamy niewiele miejsca na garderobę, rewelacyjną decyzją jest nabycie szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępną przestrzeń na ubrania, a także inne dodatki. Świetnym wyborem okażą się meble na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z pojemnych szaf ubraniowych. Dobrze jest przemyśleć także zakup szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnej przestrzeni do magazynowania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejnym sposobem, który umożliwi powiększenie powierzchni użytkowej w naszej garderobie będzie zamontowanie drzwi przesuwnych. Będzie to świetna decyzja. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do otworzenia tradycyjnych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie należy zapominać, że właściwe meble w garderobie to nie wszystko. Musimy zadbać także o oświetlenie. Bardzo ważne jest, aby światło docierało do wszystkich zakamarków pokoju. W związku z tym, gdy nasza garderoba to niemały pokój, powinniśmy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia rozsądnym pomysłem są LED-y. Nie tylko zużywają one mało energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie należy zapominać jest lustro. Nie tylko umożliwi ono swobodne oglądanie się w trakcie wyboru właściwego stroju, ale także zwiększy ono optycznie wnętrze. W przypadku niedużego pokoju powinno się zastąpić lustro stojące wiszącym. Rewelacyjnym pomysłem jest również wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

about author

admin

related articles